hlavní strana o galerii
nápověda kontakt
Detailní informace o výtvarném díle

Autor:Dušan Janoušek
Název:Dětství
Technika:linoryt / papír
Rok vzniku:kolem roku 1970
Rozměr tisku:18,8 x 16,3 cm
Rozměr papíru:29,5 x 20,9 cm
Stav:

velmi dobrý

Poznámka:

Volný list (nerámováno), signováno vpravo dole tužkou.

Cena:PRODÁNO / SOLD
zeptat se zobrazit všechna díla tohoto autora
kosik Nákupní košík  

Informace o autorovi

Dušan Janoušek se narodil v rodině historika Vojtěcha Janouška. V letech 1945 - 1950 studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně u profesora Karla Langra a poté v letech 1950 - 1953 na Pedagogické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě u profesora Nevana. Po ukončení vysokoškolských studii v roce 1953, působil jako výtvarný pedagog v Čadci, na pedagogické škole v Olomouci a v Prostějově. V roce 1984 byl jmenován vysokoškolským profesorem pro obor výtvarné výchovy se zaměřením na kresbu a grafiku. Působil jako vedoucí výtvarné katedry UP v Olomouci.

Jako výtvarník pracoval v mnoha technikách, v akvarelu, oleji, pastelu, leptu, suché jehle. Vytvořil kolem 500 exlibris a 170 novoročenek. Svá díla prezentoval na téměř padesáti samostatných výstavách u nás i v zahraničí. Reprezentoval českou grafiku na mezinárodních bienále knižní grafiky a ilustrace a na mezinárodních výstavách grafiky. Vytvořil díla z oblastí užité grafiky (obálky publikací, čestná uznání, plakáty, pozvánky). Spolupracoval s nakladatelstvími v Ostravě, Praze, Brně. Vytvářel i monumentální díla (art protis keramika), která jsou umístěna v Brně, Blatnici a v Prostějově.

Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha našich i zahraničních galeriích. Získal řadu ocenění za knižní značku a volnou grafiku. Zahajoval souborné výstavy výtvarných umělců. Publikoval články o výtvarném umění a statě z oblasti výtvarné pedagogiky. Ilustroval dílo Jiřího Wolkera a byl dlouholetým spolupracovníkem Muzea v Prostějově a redakce časopisu Štafeta.