hlavní strana o galerii
nápověda kontakt
Detailní informace o výtvarném díle

Autor:Světla Žáková Štrupová
Název:Zátiší s jablky a astrami
Technika:olej / karton
Období:40. - 50. léta 20. stol.
Rozměr:67,5 x 49,5 cm (velikost s rámem 79 x 60,5 cm)
Stav:

Malba je ve výborném stavu, na rámu místy retušované oděrky. Původní rám.

Cena:Kč 4.500,-      EUR?
Cena dopravy:
 Pro slovenské zákazníky     For foreign customers
zeptat se zobrazit všechna díla tohoto autora
kosik Nákupní košík  

Informace o autorovi

Světla Žáková Štrupová (* 19. 1 .1924, Heřmanův Městec + 16. 8. 1978, Praha)

Malířka a grafička. Pocházela z rodiny heřmanoměsteckého učitele Přemysla Žáka. První malířské zkušenosti získávala u akademického malíře Jaroslava Heřmanského. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. Jakuba Obrovského a Karla Mináře.

V počátcích tvorby se věnovala dětskému portrétu, později zachycovala podobizny kulturních osobností, protinacistických odbojářů i tváře prostých lidí. Ke ztvárnění krajinářských scenérií využívala dojmy a motivy z cest po Anglii, Francii a Bulharsku. Od roku 1949 byla členkou Umělecké besedy a zúčastňovala se všech členských výstav (Praha, Sušice, Klatovy, Chrudim, Kutná Hora). Krátce před svou smrtí vystavovala v Sofii a Berlíně, v roce 2001 bylo možné její některá díla zhlédnout na souborné výstavě Malíři Heřmanoměstecka v Heřmanově Městci. Světla Žáková Štrupová je zastoupena např. ve sbírkách Galerie hlavního města Prahy.

Zdroje: www.zeleznehory-hm.cz, Nový slovník československých výtvarných umělců, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců