Galerie 09
Prodejní galerie výtvarného umění
kosik Nákupní košík  


Alois Junek - grafika

O autorovi: Alois Junek (* 16. 7. 1945, Benátky nad Jizerou)

V letech 1961-65 studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Po vojenské službě pracoval v letech 1967-1977 v Městském divadle ve Zlíně jako asistent scénografa a později jako malíř scén. V letech 1977-1980 na volné noze. Jelikož jeho rodina byla politicky na černé listině, byl na něj uměleckou komisí vyvíjen tlak ve vztahu k charakteru jeho tvorby a na konci 70. let mu umělecká komise začala blokovat státem kontrolovaný prodej děl. Díky perzekuci a hrozícím existenčním problémům se v roce 1980 rozhodl uprchnout přes jugoslávsko-maďarskou hranici do Rakouska, což se mu po určitých potížích podařilo. Od roku 1981 žije a pracuje v St. Pölten.

Alois Junek zahájil svou uměleckou kariéru malbou, zároveň se zabýval grafikou. Prostřednictvím své profesionální činnosti grafika na konci 80. let měl časný přístup k výpočetní technice a tedy k designu digitálního obrazu. V jeho volné umělecké tvorbě získávalo stále větší prioritu digitální zpracování a sloučení fotografie a malby. Řada jeho děl vzniká složitým procesem digitální abstrakce pomocí grafických programů.

Alois Junek - grafikaAlois Junek
Hlava
(litografie - originál grafika)


detail grafiky


   PRODÁNO  (prodej uzavřen)Telefon galerie 605 174 895   Email galerieinfo@galerie09.cz   Facebook galeriePřidejte si nás    Obchodní podmínky