Galerie 09
Prodejní galerie výtvarného umění
kosik Nákupní košík  Starožitná grafika - staré tisky

Všechny vystavené staré tisky jsou originální starožitnosti. Jsou vytvořeny v průběhu minulých staletí uměleckými a ručními řemeslnými postupy. Nejedná se tedy o moderní kopie.

Historické veduty

Historické veduty

Výběr vedut podle lokality:

Historické veduty nám umožňují pohléhnout na minulost míst, které nyní známe v nové podobě moderní doby. Z grafických listů, na nichž se umělec snažil zobrazit ducha pokroku protřednictvím parních lokomotiv a kolesových parníků, na nás dýchá nostalgie starých časů.

Veduty z orientu a dalších vzdálených koutů země v sobě zase nesou romatiku a dobrodružství objevování. Jejich autoři podnikali dlouhé a často i nebezpečné cesty, někteří umělci snažící se dovést do Evropy obrázky z dalekých krajů obětovali své snaze i život. Jejich obrázky nám dnes umožňují pohlédnout do dob,kdy čas plynul pomaleji.

Čechy, Morava, Slezsko
Německo, Rakousko, Švýcarsko
Francie, Belgie
Rusko
Jižní Evropa (Itálie, Španělsko, Srbsko)

Anglie
Blízký východ (Izrael, Maroko, Libanon, Irák, Egypt)
Orient (Indie, Čína)
Karibská oblast (Haiti, Kuba)
Afrika

Móda starých časů

Móda starých časůTaké se občas rádi necháte unést elegancí starých časů, kdy se dámy neobešly bez skvostných rób a pánové byli dokonalými gentlemany?

Pak oceníte krásné, často ručně kolorované, módní grafické listy z konce 18. a 19. století. Tyto tisky původně sloužily k ilustrování aktuálního stylu oblékání a obvykle byly prezentóvány v dámských módních časopisech.

Francouzské grafické umění 2. poloviny 19. stol.

Francouzské grafické umění 2. poloviny 19. stol.Paříž - kolébka světového moderního umění. Zde ve studiu fotografa Nadara na Boulevard des Capucines zahájili 15. dubna 1874 impresionisté svou první výstavu.

Právě z let 1874 až 1877 pochází soubor leptů publikovaný francouzskými umělci v "Paris a l'eau-forte" (Paříž v leptech), který je nyní v nabídce naší galerie. Nechybí autoři z okruhu impresionistů, jako Louise Abbéma nebo Frédéric Regamey.

Botanické grafické listy

Botanické grafické listyPokud hledáte uklidňující starožitné umění pro stěny Vašeho interiéru, mohou být tou správnou volbou starožitné botanické tisky.

Jemná krása květin představuje vkusnou formu dekorace a současně v nás probouzí pocit kontaktu s přírodou. V botanických ilustracích je spojeno úsilí člověka o vědecké poznatky s jeho touhou po kráse a snahou o její vyjádření.

Romantické krajiny

Romantické krajiny
Figurální a žánrová tvorba

Figurální a žánrová tvorba