hlavní strana o galerii
nápověda kontakt
Detailní informace o výtvarném díle

Autor:Louise Abbéma
Rytec:Félix Buhot
Název:Na skalisku
Technika:lept / ruční papír
Rok vzniku:1874
Rozměr tisku:13 x 18 cm
Rozměr papíru:18 x 27,7 cm
Stav:

Místy drobné skvrny papíru, jinak velmi dobrý stav.

Poznámka:

Volný list (nerámováno), signováno a vročeno v desce.

Cena:Kč 9.000,-      EUR?
Cena dopravy:
 Pro slovenské zákazníky     For foreign customers
zeptat se zobrazit všechna díla tohoto autora
kosik Nákupní košík  

Informace o autorovi

Louise Abbém Louise Abbéma - francouzská malířka, sochařka a designérka.

Abbéma se narodila 30. října 1853 v Étampes. Začala malovat již v mladistvém věku, studovala u významných osobností, jako např. Charlese Chaplin Joshua, Jean-Jacques Hennera a Carolus-Durana. Získala uznání za svou práci už ve věku 23 let, když namalovala portrét Sarah Bernhardt, její celoživotní přítelkyně a možná i milenky.

Malovala portréty současných významných osobností a také nástěnné malby, které zdobí pařížskou radnici, pařížskou operu, řadu divadel včetně Théâtre Sarah Bernhardtové a Paláce koloniálního guvernéra v Dakaru.

Byla pravidelným vystavovatelem na pařížských salonech, kde získala čestné uznání v roce 1881. Abbéma byla také jednou z umělkyň, jejichž dílo bylo vystaveno na světové expozici ve Women's Building v Chicagu (1893).

Abbéma se specializovala na portréty, její práce ukazují na vliv čínských a japonských malířů, ale i současných mistrů, jako Édouard Manet. Byla také výborná grafička, sochařka a designérka, stejně jako spisovatelka (pravidelně přispívala do Gazette des Beaux-Arts and L'Art).

Louise Abbéma byla nominována na vyznamenání „Malíř třetí francouzské republiky“. Na Světové výstavě v roce 1900 získala bronzovou medaili a v roce 1906 jí byl udělen řád Rytíře česné legie. Zemřela v Paříži 10. července 1927.