hlavní strana o galerii
nápověda kontakt
Detailní informace o výtvarném díle

Autor:Stanislav Hlinovský
Název:Milenci
Technika:kresba tužkou / papír
Rok vzniku:1964
Rozměr kresby:12,7 x 6,5 cm
Rozměr papíru:14,3 x 8,6 cm
Stav:

velmi dobrý

Poznámka:

Volný list (nerámováno), signováno a vročeno tužkou. Kresba na papíru z obálky odeslané Vladislavu Kohoutovi (na rubu papíru je jeho adresa a razítko pošty z 15. 1. 1964). Návrh ex libris eroticis pro Vladislava Kohouta.

Cena:PRODÁNO / SOLD
zeptat se zobrazit všechna díla tohoto autora
kosik Nákupní košík  

Informace o autorovi

Stanislav Hlinovský (2. listopadu 1924, Tábor – 27. ledna 1994, tamtéž) byl český výtvarník - malíř, grafik a divadelní herec, zakládající člen Klubu výtvarníků v Táboře (1978).

Své malířské nadání projevoval již ve škole a hned po roce 1945 navštěvoval malířské kurzy v Táboře u středoškolského profesora, malíře a grafika Jindřicha Schenka (1892-1975) a Jaroslava Hajného. Hlinovský od mládí spolupracoval s táborskými divadelními ochotníky (zejm. se souborem Intimní scéna) jako grafik, scénograf i jako herec, úspěšně vedl kulturní středisko na táborském nádraží Československých drah.

Ve svých tušových kresbách využíval výtvarné zkratky, která je i na jeho olejích. Sám se vyjádřil, že tvorbou mu byl blízký akademický malíř Vojtěch Sedláček. Výtvarník Hlinovský prošel bohatým výtvarným vývojem, jeho práce, z nichž dýchá živá a citlivá poezie i obdiv k české, zejména jihočeské krajině, byly na devadesáti různých společných i samostatných výstavách v Československu i v zahraničí.

Zdroj: Wikipedie