hlavní strana o galerii
nápověda kontakt
Detailní informace o výtvarném díle

Autor:Miloslav Troup
Název:Hudebníci
Technika:barevná litografie / papír
Rok vzniku:1975
Rozměr tisku20,8 x 29,1 cm
Rozměr papíru:20,8 x 29,1 cm
Stav:

velmi dobrý stav

Poznámka:

signováno v tisku, volný list (nerámováno)

Cena:PRODÁNO / SOLD
zeptat se zobrazit všechna díla tohoto autora
kosik Nákupní košík  

Informace o autorovi

Miloslav Troup (* 30. 6. 1917 Hořovice † 22. 2. 1993 Praha)

Malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval Státní grafickou školu v Praze (1937), Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze – ateliér prof. Jaroslava Bendy (1942), École des Beaux Arts a École des Arts Décoratifs u prof. Brianchona a prof. Desnoyera (1945 – 1947, stipendium francouzské vlády).

V letech 1947 – 1950 byl samostatně umělecky činný ve Francii. Svá díla vystavoval se skupinou Peintres d'aujour d'hui a Jeune École de Paris a obesílal různé salony. V roce 1950 se vrátil do Československa, kde pracoval jako člen Svazu československých výtvarných umělců od jeho založení (od roku 1990 Unie výtvarných umělců).

Žil v Praze, tvořil v oblasti volné malby a grafiky a hlavně knižní ilustrace. Ilustroval více než 160 titulů, z nichž některé až ve dvanácti jazykových mutacích a deseti vydáních (Artia Praha). U grafických technik převládají litografie, půltónový ofset a clichés verre. Prosadil se rovněž v oboru užitého umění; vytvořil návrhy pro vitráže do olova umístěné v Praze, Olomouci, Pitíně, Ostravě, Martině a Češticích u Volyně. Tapiserie podle jeho návrhů byly utkány pro Alšovu jihočeskou galerii v Hluboké nad Vltavou a pro reprezentační sály Staroměstské radnice v Praze. Zabýval se také propagační grafikou (plakáty, kalendáře, katalogy apod.)

Zdroj: Wikipedia, Slovník Chagall