hlavní strana o galerii
nápověda kontakt
Detailní informace o výtvarném díle

Autor:Eva Hašková
Název:Král Karel
Technika:kombinovaná technika / papír
Rok vzniku:1978
Rozměr tisku:33,5 x 25 cm
Rozměr papíru:59,5 x 44,5 cm
Popis:

Volný list (nerámováno). Signováno, číslováno a vročeno tužkou. Autorské věnování "panu doktorovi Součkovi". Od něj pak na rubu přípis tužkou "Dostal jsem za stať v katalogu výstavy. Reprodukováno: Lit. měsíčník 1989 č. 1 s. 145".

Stav:výborný stav, žádná poškození
Cena:Kč 3000,-       EUR?
Cena dopravy:110,- (při platbě předem - přepravce GLS nebo Česká pošta)
150,- (při platbě dobírkou - přepravce GLS nebo Česká pošta)
 Pro slovenské zákazníky     For foreign customers
zeptat se zobrazit všechna díla tohoto autora
kosik Nákupní košík  

Informace o autorovi

Eva Hašková (* 4. 1. 1946, Kladno)

Grafička a ilustrátorka. Absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v r. 1974 u profesora Zdenka Sklenáře. Po absolutoriu se věnovala intenzivně ilustraci, ilustrovala více než šedesát titulů. Za ilustrátorskou činnost byla odměněna několika čestnými uznáními, včetně Ceny Arna Sáňky a Ceny ministerstva kultury ČR v soutěžích "Nejkrásnější kniha roku". Na IX. Bienále ilustrací Brno získala Cenu nakladatelství Vyšehrad a na IBA Lipsko 1982 čestné uznání za grafické listy na literátní téma. Pro některé bibliofilie vytvořila ilustrace v původních grafických technikách, které v její tvorbě postupně převládly.

V poslední době se autorka věnuje převážně volné grafice. Užívá techniku tisku z hloubky, kombinovaný barevný lept doplňovaný akvatintou a ruletami. Její grafické listy mají tlumený kolorit, hlásí se k odkazu secese i k japonským dřevořezům, její práce vynikají přesností. Velké formáty grafických listů doplňuje drobnými lístky exlibris. Na přehlídkách Trienále českého exlibris v Chrudimi obdržela ceny za rok 1996 1999 a 2002. Spolu s Karlem Zemanem získala cenu na pražské přehlídce exlibris Praha 2000.

Eva Hašková uspořádala desítky samostatných výstav doma i v zahraničí, zúčastňuje se také významných výstav společných. Je členkou SČUG Hollar.

Zdroj: Slovník českých a slovenských výtvarných umělců, Ostrava, 1999

Nahoru